info location-pin svg-defsnulltechnology

+48 17 774 56 90

ASORTYMENT POSZCZEGÓLNYCH RODZAJÓW ŚWIETLIKÓW

KOPUŁKI ŚWIETLIKÓW I OSTROSŁUPY

Kopułki i ostrosłupy wytwarzane są najczęściej ze szkła akrylowego, czyli PMMA, które charakteryzuje się grubością od 2 do 3 milimetrów. Cały proces wykonywany jest poprzez obróbkę ciepłem. Każda warstwa jest precyzyjnie klejona i łączona z pozostałymi. Scalenia dokonuje się przy pomocy nieprzepuszczającej wody taśmy dwustronnej. Wszystkie kopułki i ostrosłupy wyposażone są w specjalną wkładkę, która pozwala na sprawne połączenie jej z kołnierzem. Dodatkowo dołączamy niezbędne elementy łączące. Istnieje możliwość wyboru spośród dwóch kolorów ? przezroczystego (92% przepuszczania światła) lub mlecznego (81% przepuszczania światła). Jesteśmy również w stanie wykonać kopułki świetlików i ostrosłupy w innych kolorach, na specjalne zamówienie.

Alternatywne materiały do wykonania kopułek:

Alternatywne materiały, z których można wykonać kopułki to poliwęglan (PC), który ma 300 razy większą wytrzymałość mechaniczną niż tradycyjne szkło oraz Heatstop, który jest w stanie odbijać nawet 68% padającego promieniowania cieplnego. Pozwala to skutecznie wyeliminować ryzyko przegrzewania się pomieszczeń.

materialy-do-kopulek

KOŁNIERZE Z LAMINATU SZKLANEGO

Tego typu kołnierze mogą charakteryzować się różnego rodzaju wysokością i pochyleniem. Izolowane są cienką warstwą pianki poliuretanowej. Dzięki solidności i precyzyjnemu zespoleniu kołnierz zachowuje dużą sztywność przez cały okres eksploatacji. Są to produkty, które mogą łączyć się z wieloma rodzajami pokrycia dachowego, np. z blachą trapezową. Wymogi techniczne jasno mówią o zachowaniu co najmniej 15 centymetrowego odstępu między kopułką a hydroizolacją. Z tego właśnie powodu niezwykle istotna jest odpowiednio dobrana wysokość kołnierza, która będzie idealnie dopasowana do rodzaju i budowy dachu.

kolnierz-15cmWysokość 15 cm.

Do montażu na zewnętrznej powierzchni dachu.

kolnierz-30cmWysokość 30 cm.

Do montażu na płaszczu dachu.

kolnierz-50cmWysokość 50 cm.

Do grubej izolacji cieplnej.

KOŁNIERZE STALOWE PROSTOPADŁE

Kołnierze te produkowane są ze stalowej, ocynkowanej i lakierowanej (RAL 9010) blachy o grubości 1,5 do 2 mm. Standardowo izolowane są wełną mineralną. Wysokość kołnierzy jest podobna, jak kołnierzy z laminatu szklanego: 15 cm, 30 cm i 50 cm.

kolnierz-stalowy

RAMY OTWIERAJĄCE (PVC)

Rama otwierająca instalowana jest pomiędzy kopułką świetlika a kołnierzem, w wersji świetlika wentylacyjnego lub wyłazu dachowego. Ramy większych rozmiarów dodatkowo wzmocnione są stalowym profilem ocynkowanym, który usztywnia konstrukcję ramy. Powierzchnia łącząca ramę i kołnierz wyposażona jest we wkładkę uszczelniającą.

ramy-otwierajace-pvc

ASORTYMENT POSZCZEGÓLNYCH RODZAJÓW ŚWIETLIKÓW